
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 500 fF |
| Tolerance | 0.25 pF |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | NP0 |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 3254
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00835
Ext.Price$0.00835
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00835 | $0.00835 |
| 10 | $0.00662 | $0.06620 |
| 50 | $0.00583 | $0.29150 |
| 100 | $0.00514 | $0.51400 |
| 500 | $0.00466 | $2.33000 |
| 1000 | $0.00437 | $4.37000 |
